Доповнення ч.1 ст.152 Закону «Про судоустрій і статус суддів» окремими нормами щодо участі Державної судової адміністрації України у проведенні моніторингу земельних відносин є недоцільним та таким, що суперечить покладеним на цей орган завданням.
Про це висловилася Вища рада правосуддя у консультативному висновку до законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо моніторингу земельних відносин» (№7503), передає «Закон і Бізнес».
У висновку ВРП зазначає, що організація проведення моніторингу здійснюється Мінагрополітики (пункт 7 Порядку реалізації пілотного проекту щодо проведення моніторингу земельних відносин від 23 серпня 2017 року № 639). Відповідальними за проведення моніторингу є Держгеокадастр та його територіальні органи за участю суб’єктів інформаційної взаємодії (пункт 8 Порядку).
При цьому згідно із Законом «Про судоустрій і статус суддів» ДСАУ має здійснювати організаційне та фінансове забезпечення діяльності органів судової влади у межах повноважень, установлених законом. Зокрема, ДСАУ забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень і організовує роботу з ведення судової статистики.
Як повідомляє управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП, під час підготовки висновку на запит ВРП надійшов лист ДСАУ, з якого вбачається, що
вона не підтримує цього законопроекту.
Відповідно і ВРП не підтримала законопроект №7503.
Джерело: Закон і Бізнес