flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Верховний Суд зробив висновок про строки звернення із заявою про вирішення трудового спору

12 квітня 2016, 13:43

 Верховний Суд України дійшов висновку, що встановлені статтями 228, 223 КЗпП України строки звернення до суду застосовуються незалежно від заяви сторін. У кожному разі суд зобов'язаний перевірити і обговорити причини пропуску цих строків, а також привести в рішення мотиви, чому він відновлює або вважає неможливим відновити порушений термін.

Про це йдеться в Постанові Судової палати в цивільних справах Верховного Суду від 6 квітня 2016 року №6-409 цс16 .

Ст. 233 КЗпП України передбачено, що працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права.

Не проведення розрахунку з працівником у день звільнення або, якщо в цей день він не був на роботі, на наступний день після його звернення з вимогою про розрахунок є підставою для застосування відповідальності, передбаченої ст. 117 КЗпП України. У цьому випадку протягом тримісячного строку звернення до суду починається з наступного дня після проведення зазначених виплат незалежно від тривалості затримки розрахунку.

Відповідно до ст. 234 КЗпП України в разі пропуску з поважних причин строків, встановлених ст. 233 цього Кодексу, суд може поновити ці строки.

З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за посиланням .