18 лютого 2013 року керівником апарату суду Трохименко Л.М. було проведено оперативну нараду з працівниками апарату суду.
Детально обговорювалось питання порядку здійснення підготовчого судового провадження та порядку здійснення судового розгляду в судовому провадженні у першій інстанції відповідно до Кримінального процесуального кодексу України ( далі – КПК) в частині обов"язків секретаря судового засідання.
Увага секретарів судового засідання була акцентована на тому, що під час проведення підготовчого судового засідання, секретар с/з відповідно до статей 342-345 КПК України доповідає суду, хто з учасників судового провадження, викликаних та повідомлених осіб з»явився у підготовче судове засідання, встановлює їх особи, перевіряє повноваження захисників і представників, з»ясовує, чи вручено судові виклики та повідомлення тим, хто не прибув, і повідомляє причини їх неприбуття, якщо вони відомі.
Крім того, секретар с/з повідомляє про здійснення повного фіксування судового провадження, а також про умови його фіксування.
Після призначення судового розгляду головуючий надає розпорядження секретарю с/з про виклик ( повідомлення) учасників судового провадження та інших осіб, перелічених в ухвалі. Письмовий виклик учасників судового провадження та інших осіб, які мають бути присутніми при судовому розгляді, має бути вручено під розписку не пізніше ніж за п»ять днів до дати судового засідання, шляхом вручення їм повістки про виклик ( повідомлення), надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимальним зв»язком. Здійснення виклику по телефону або телеграмою в порядку, визначеному статтями 135-139 КПК.
Секретарям судового засідання було запропоновано розробити пам»ятку для користування в роботі під час судового розгляду, а саме:
- встановлює особу учасника судового провадження ( прізвище, ім»я, по батькові, місце та дата народження, процесуальний статус особи);
- перевіряє документи, що посвідчують їх особи. А також факт наявності родинних зв»язків з обвинуваченим – для законних представників, компетентність – для перекладача тощо;
- перевіряє повноваження захисників і представників;
- з»ясовує, чи вручено судові виклики та повідомлення тим особам, які не прибули у судове засідання, і повідомляє причини їх неприбуття, якщо вони відомі;
- повідомляє присутніх після відкриття засідання головуючим про здійснення повного фіксування судового провадження, а також про умови його фіксування.
Також на нараді обговорювалось питання щодо формування судових справ (матеріалів кримінального провадження) відповідно до розділу 5 Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді із змінами і доповненнями, внесеними наказом ДСА України від 27.06.2006 р. № 68.
Секретарям судового засідання було наголошено на чітке виконання Інструкції в частині їх обв»язків.