flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

РСУ стане членом Консорціуму з питань досконалості суду

04 серпня 2015, 08:46

 Рада суддів України стане членом Міжнародного Консорціуму з питань досконалості суду, що дасть змогу перейняти міжнародний досвід та вдосконалити судову систему.



Як повідомили «ЗіБ» у прес-службі РСУ, з такою пропозицією виступив Міжнародний Консорціум з питань досконалості суду. 22 липня 2015 року на черговому засіданні РСУ в Одесі зазначене звернення було розглянуто і пропозицію щодо членства прийнято.

Членство в Міжнародному Консорціумі з питань досконалості суду передбачає зацікавленість в Міжнародній схемі досконалості суду, частковому або повному застосуванні її вимірів, обмін досвідом між членами Консорціуму, участь у заходах, що організовуються Консорціумом або його членами, іншу діяльність та надає доступ його членам до нових методів та підходів щодо оцінювання якості роботи суду та досягнення судової досконалості.

Відповідно до політики Консорціуму, членство в ньому є відкритим для будь-якого суду чи органу суддівського самоврядування, який розділяє вище вказані цілі Консорціуму. Для формалізації членства необхідно заповнити аплікаційну форму та надіслати її в Секретаріат Консорціуму.

Для формалізації членства в Консорціумі, у тому числі оформлення заяви на членство та перекладу основних документів Консорціуму,  Рада суддів України вирішила звернутися до Проекту USAID "Cправедливе правосуддя".

Довідково: Міжнародний Консорціум з питань досконалості суду є міжнародною мережею судів, органів суддівського самоврядування та інституцій судового адміністрування Австралії, Канади, Нової Зеландії, США, Сингапуру, Канади та інших країн світу. Секретаріат Консорціуму знаходиться в м. Мельбурн, Австралія. Консорціум розробив Міжнародну схему досконалості суду (англ. International Framework for Court Excellence), яка передбачає застосування 11 універсальних глобальних показників роботи суду для прийняття управлінських рішень, спрямованих на вдосконалення функціонування суду та для ефективної комунікації судової влади з громадськістю.