Пеня нараховується на суму заборгованості за той місяць, в якому не проводилося стягнення аліментів
ПРАВОВІ ЗВІСТКИ
Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 1 липня 2015 розглянув справу № 6-94цс15 про стягнення заборгованості по аліментах на утримання неповнолітньої дитини та пені за прострочення сплати аліментів.
За результатами розгляду ВСУ була сформульована наступна правова позиція. Відповідно до частини 1 ст. 196 Сімейного кодексу при виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення.
З урахуванням правої природи пені, яка є дієвим стимулом належного виконання зобов'язання і виходячи з того, що аліменти призначаються і виплачуються (стягуються) щомісячно, за змістом ст. 196 СК пеня нараховується на суму заборгованості за той місяць, в якому не проводилося стягнення аліментів. При цьому сума заборгованості по аліментах за попередні місяці не додається до заборгованості за наступні місяці, а кількість днів прострочення обчислюється виходячи з того місяця, в якому аліменти не виплачувалися.
Тобто, неустойка (пеня) за один місяць вважається так : заборгованість по аліментах за місяць помножена на 1% пені та на кількість днів місяця, в якому виникла заборгованість. Загальна суманеустойки (пені) визначається шляхом додавання нарахованої пені за кожний з прострочених платежів (за кожен місяць).
Всі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUM , створеної для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ або придбайте VERDICTUM .