Якщо зобов'язання забезпечується кількома поручителями, які надали порука за різними договорами, то вони не несуть солідарної відповідальності перед кредитором
На спільному засіданні судових палат у цивільних і господарських справах 11 березня 2015 було розглянуто справу№ 6-35цс15 про стягнення з поручителів заборгованості за кредитним договором .
ВСУ роз'яснив, що згідно ст. 554 Цивільного кодексу у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не передбачена додаткова (субсидіарна) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки. Особи, які спільно дали поруку, відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.
Якщо ж зобов'язання забезпечується кількома поручителями, які надали порука за різними договорами поруки , то вони не несуть солідарної відповідальності перед кредитором. У такому випадку кредитор має право пред'явити вимогу до будь-якого із поручителів на підставі відповідного договору.
Джерело веб-сайт Верховного Суду України http://www.scourt.gov.ua.